X
تبلیغات
زولا

تکنیکهای دوست یابی، ویژگیهای دوست خوب، دوست یابی

تکنیکهای دوست یابی، ویژگیهای دوست خوب، دوست یابی

رمز دوستی‌های دراز مدت

رمز دوستی‌های دراز مدت  
پول و دوستان را نمی توان با هم داشت. وقتی صحبت پول می
شود، دوستی ها همیشه کنار رفته و نفس انسان ها جلو می آید. جرج جین ناتان
می گوید: "یک راه حاضر آماده برای از دست دادن دوستانتان، پول قرض دادن به
آنها است. راه حاضر آماده دیگر پول قرض ندادن به اوست." کاملا مشخص است که
پول و دوستان را نمی توان با هم داشت. نمی دانم چقدر در دوستیتان صمیمی
هستید، اما وقتی صحبت پول می شود، دوستی ها همیشه کنار رفته و نفس انسان ها
جلو می آید. زمانی که درمورد پول یا مسائل مالی صحبت می کنید، هیچگاه
ماجرا خوب تمام نمی شود. صدها بار در زندگی با این مساله روبه رو شده ایم.
دو مرد محترم و دو دوست صمیمی چطور از برادران خونی به دشمنان خونی تبدیل
می شوند. چرا؟ چون یکی از آنها پولی داشته است که متعلق به دیگری بوده است،
حال ممکن است این پول قرض یا سود یک معامله بوده باشد. حتی اگر سالیان سال
هم با هم دوست بوده باشید، اگر یکی از طرفین احساس کند که معامله بدی با
او می شود، این دوستی به کلی فراموش و نابود خواهد شد. در مطلب زیر که
برگرفته از سایت تحلیلی MLM است به دو اتفاق که می تواند یک دوستی را برهم
زند اشاره می کنیم.
1- اتفاق اول; شما به دوستتان پول قرض می دهید: بله، سریع ترین راه برای از دست دادن یک دوست این است که به او پول قرض بدهید. مردم به ندرت روی حرفشان می ایستند و به حرفشان عمل می کنند. من به طبیعت و سرشت برخی انسان ایمان ندارم و به همین دلیل بر طبق همین باور زندگی می کنم. حتی در بین انسان های عاقل و دانا نیز به ندرت به کسی اعتماد می کنم. به همین دلیل قرض دادن پول به یک دوست یکی از دو نتیجه زیر را در بر خواهد داشت:
نتیجه1 :متوجه خواهید شد که آن پول را به او هدیه داده اید نه قرض، چون نمی بینید که قصد برگرداندن این قرض را داشته باشد و شما هم قصد ندارید که به زور آن پول را پس بگیرید.
- نتیجه2 : شما پولتان را از آن دوست پس می گیرید و آن دوست را از دست می دهید چون در گیر و دار دعواها و مشاجره ها سر پس گرفتن پول ممکن است توهین های زیادی هم به او کرده باشید. در این حالت شما پولتان را به دست آورده اید اما دوستی را از دست داده اید که حتی نمی داند چرا شما از دستش ناراحت هستید. از طرف دیگر این همان دوستی است که قول و قرارهای خود را فراموش کرده است، حالا بگویید ارزش واقعی این دوست چقدر است؟
چه باید کرد؟
اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که نمیتوانید این خصوصیت دلرحمی را از خود دور کرده و عادت کرده اید به همه آدم ها کمک کنید، در زیر چند توصیه برایتان داریم.
- پول را از دست رفته بدانید: هر میزان پولی که قرض می دهید را به منزله پولی که از دست می دهید بدانید. آن را به حساب سادگی خودتان بگذارید. به خاطر همین بیش از اندازه به کسی پول قرض ندهید.
- وثیقه بگیرید: ممکن است در ابتدا از این کار سر باز زند، اما شما هم بدون دریافت وثیقه هیچ پولی کف دست او نگذارید. چیز با ارزشی بیش از پولی که قرض داده اید از او طلب کنید چون در غیر این صورت ممکن است پولتان را پس ندهد.
- برنامه ای برای پس دادن پول تنظیم کنید: از همان روز اول برنامه ای برای پس دادن پول تنظیم کنید. آن را روی صفحه ای کاغذ نوشته و آن فرد را مجبور کنید هر ماه طبق آن برنامه پول را به شما پس بدهد.
- دوباره قرض ندهید تا پولتان را برنگردانده اند: تا زمانی که همه پول خود را پس نگرفته اید، پول بیشتری به او قرض ندهید.
2- اتفاق دوم; با دوستتان کاری را شروع می کنید: با بهترین دوستتان وارد کاری می شوید. در ابتدا همه چیز خوب پیش می رود. ممکن است در آن کار موفق شوید یا اینکه شکست بخورید. در هر دو حالت مشکلات آغاز خواهد شد. هر کدام از شما ممکن است این پیروزی را نتیجه اعمال خودتان بدانید و شکست را تقصیر دیگری بیندازید. در این دو حالت یا پول وارد جیبتان می شود یا پولتان را از دست می دهید. اینجاست که بیشتر فکر حساب بانکیتان هستید تا دوستیتان. حتی ممکن است مشکلاتی که وقتی در کار موفق می شوید ایجاد می شود بسیار بیشتر از زمانی باشد که شکست می خورید. چون آنجاست که دعواها و مشاجرات سر پول آغاز می شود و هر کدام از دوستان طلب پول بیشتری می کند. وقتی پول وسط باشد، هرکسی خود را به هر زحمتی می اندازد تا به آن برسد، حتی ممکن است خیلی چیزها را از سر راه خود نابود کند، مثل دوستی هایش. وقتی در آن کار شکست می خورید هم که وضعیت کاملا مشخص است. اینجا هرکسی تقصیر را گردن دیگری می اندازد و پول از دست رفته خود را از او طلب می کند.
چه باید کرد؟
- از همان روز اول بدانید که دوستی خود را از دست خواهید داد. به هر نحوی چیزی اتفاق خواهد افتاد که مشکلاتی برای دوستیتان پیش خواهد آمد. ممکن است حتی زن ها و دوست دخترهایتان باعث و بانی این مشکلات شوند. دو دوست داشتم که برای سالیان متمادی با هم کار می کردند. همه چیز به خوبی پیش می رفت تا زمانی که هر دو ازدواج کردند. این دو زن از یکدیگر متنفر بودند و شروع کردند در گوش شوهرهایشان زمزمه کردن تا اینکه کار موفق این دو دوست کاملا برهم خورد
- همه چیز را باید قبل از شروع کار امضا کنید. چون هر آن ممکن است افراد زیر قول خود بزنند. وقتی هنوز کار را به طور رسمی آغاز نکرده اید، همه هر چیزی را امضا خواهند کرد. اما وقتی که در آن کار کمی پول در آمد، همه فقط به فکر منافع خود خواهند بود.
- فرضیه سازی نکنید. همیشه مشخص کنید که چه کسی چه کاری انجام دهد و هرکس چه مسوولیتی دارد.
- اگر کسی که میخواهید با او کار را آغاز کنید دوستتان است اما بسیار با سیاست و دانا است، اصلا و ابدا فکر جلو زدن از او را به مخیله تان راه ندهید. سعی کنید فقط کار خودتان را انجام دهید و با سایر مسائل، کاری نداشته باشید. چون به نفعتان است.
مثل یک مرد بگویید "نه"!
دوستی می خواهد که به او پول قرض بدهید یا با او کاری را شروع کنید. به او بگویید "من تو را بیش از اینکه این کار را بکنم دوست دارم." او به شما خواهد خندید، شما هم همینطور. او را به یک نوشیدنی دعوت کرده و صحبت را عوض کنید و امیدوار باشید که او این فکر را فراموش کند.
تاریخ ارسال: پنج‌شنبه 21 مهر‌ماه سال 1390 ساعت 10:21 ق.ظ | نویسنده: سهیل | چاپ مطلب
نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد